facebook pixel
Wydarzenia

Atmoterm na I Kongresie Czystego Powietrza

Panorama Warszawy z lotu ptaka

14 marca br. Marszałek Województwa Mazowieckiego wraz z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR zorganizował I Kongres Czystego Powietrza.

Jakość powietrza zagadnieniem ogólnopolskim

W ciągu ostatnich kilku lat kwestia jakości powietrza z tematu lokalnego stała się zagadnieniem o znaczeniu ogólnopolskim. Dane pokazują, że problem ten dotyczy w równej mierze największych polskich miast, jak i mniejszych miejscowości liczących po kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. Poradzenie sobie z narastającym zanieczyszczeniem powietrza wymaga szerokiej współpracy wielu różnych środowisk, m.in.: władz samorządowych, centralnych, organizacji pozarządowych i mediów. Do walki ze smogiem niezbędne są bowiem nie tylko inwestycje, ale także zmiana sposobu myślenia całego społeczeństwa.

Spotkanie było świetną okazją do poznania opinii szerokiego grona naukowego oraz samorządowego i specjalistycznego, na temat lokalnych strategii walki ze smogiem oraz szans, jakie dają nowe technologie w walce ze smogiem. Poruszano również tematy zmiany w nawykach Europejczyków, które mogą wpłynąć na poprawę jakość powietrza oraz co my, jako obywatele możemy zrobić, aby poprawić jakość zarówno powietrza jak i życia.

Z ramienia Atmoterm SA w kongresie uczestniczyli Elżbieta Płuska, Ryszard Pazdan oraz Wojciech Wahlig. Jako autorzy Programów Ochrony Powietrza, m.in. dla województwa mazowieckiego, śledzimy realizację zapisanych w tych dokumentach działań naprawczych, co buduje nasze doświadczenia i lepsze przygotowanie do sporządzania kolejnych dokumentów strategicznych służących poprawie jakości powietrza.

Przeczytaj także: Konferencja Czyste Powietrze.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera
*zasady przetwarzania danych

FreshMail.pl
 
Aby otrzymać darmowego
e-booka zapisz się do naszego newslettera*

FreshMail.pl