facebook piksel profilu firmy atmoterm

Będziemy walczyć ze smogiem w Jeleniej Górze

podpisywanie umowy zwalczania smogu z miastem jelenia góra

4 października 2019 r. podpisaliśmy porozumienie partnerskie z miastem Jelenia Góra w projekcie naukowo-badawczym, realizowanym ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, realizowanym w konsorcjum z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla. Wierzymy, że dzięki tej współpracy uda się skutecznie zawalczyć ze smogiem w Jeleniej Górze.

Wynikiem projektu ma być powstanie narzędzia, które wskaże decydentom miejsca, gdzie należy podjąć czynności ograniczające niską emisję. Prowadzone działania mają pozwolić w możliwie najkrótszym czasie zredukować zanieczyszczenia powietrza w postaci pyłów.

W przedmiotowym projekcie zostaną wykorzystane dane zebrane podczas przeprowadzonej inwentaryzacji źródeł niskiej emisji oraz dane z ogólnodostępnych zasobów miasta. Następnie dane te zostaną oprogramowane i na tej podstawie będą generowane scenariusze dla miasta. Rozwiązanie to ma być gotowe z początkiem 2021 r.

Czyste powietrze i zdrowie mieszkańców – ważne dla władz miasta

Władze Jeleniej Góry dbając o zdrowie mieszkańców postanowiły powierzyć zadanie redukcji zanieczyszczeń specjalistom. Do realizacji projektu badawczego przydadzą się dane z wykonanej w 2017 r. inwentaryzacji systemów grzewczych. Ta inwestycja nie jest jedyną, na jaką zdecydował się prezydent Jeleniej Góry. Sprawdź, o jakich programach mowa:

 

Przeczytaj także:

Poprzedni artykułNastępny artykuł