facebook pixel

Efektywność energetyczna w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach

symbol efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach

20 lutego 2019 r. wzięliśmy udział w spotkaniu dotyczącym efektywności energetycznej w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach (MMŚP) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego, które odbyło się w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Nysie. Spotkanie zorganizowane było w celu przedstawienia informacji dotyczących działania 3.4 “Efektywność energetyczna w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach“.

Wydarzenie zorganizowane było przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nysie, Fundację Rozwoju Śląska, Stowarzyszenie I Love Nysa, Agencję Rozwoju Nysy oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. W trakcie spotkania zaprezentowano m.in. grupę docelową, przeznaczenie pożyczek, warunki finansowania (maksymalna kwota, okres spłaty, karencja w spłacie kapitału, oprocentowanie), ograniczenia w finansowaniu, pozostałe warunki finansowania i wymagane dokumenty.

Czym podzieliśmy się na spotkaniu o efektywności energetycznej

Damian Makiola, pracownik Atmoterm SA, przedstawił prezentację nt.: “Audyt efektywności energetycznej w MMŚP“. Zakres prezentacji:

  • czym jest audyt efektywności energetycznej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw;
  • podstawy prawne;
  • etapy przeprowadzania audytu efektywności energetycznej;
  • rodzaje przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej;
  • korzyści wynikające z wykonania audytu efektywności energetycznej dla MMŚP.

Przeczytaj także:

Poprzedni artykułNastępny artykuł