Wydarzenia

Konferencja Czyste Powietrze

Prezentacja z Konferencji Czyste Powietrze

17 maja Atmoterm SA brał udział w pierwszej konferencji związanej z ochroną powietrza w Opolu organizowanej przez Higma Service w ramach programu EKOlogiczni w biznesie.

Zarówno poniższe prelekcje, które można było wysłuchać podczas konferencji, jak i panele dyskusyjne, charakteryzowały się bardzo wysokim poziomem merytorycznym.

  • „Smog – bomba chemiczna w aerozolu” – Grzegorz Pollak, Fellowes Polska S.A.
  • „Wykrywanie źródła zanieczyszczeń za pomocą dronów” – Sławomir Szymocha, Politechnika Opolska.
  • „Co daje prognoza jakości powietrza atmosferycznego oparta o modelowanie dyspersji zanieczyszczeń?” – Urszula Chmura, Tomasz Kochanowski, Atmoterm SA.
  • „Bioaerozol mikrobiologiczny w pomieszczeniach zamkniętych” – prof. nadzw. dr hab. inż. Teresa Krzyśko – Łupicka, Uniwersytet Opolski.
  • „Oczyszczacze powietrza, jako skuteczne narzędzie do oczyszczania powietrza w przedszkolach” – Janusz Piotrowski, Opolski Alarm Smogowy.
  • „Jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na zdrowie dzieci?” – Daria Durczak, Fundacja Lubimy Działać.
  • „Jak walczyć z niską emisją na przykładzie Energetyki Cieplnej Opolszczyzny SA” – Jakub Żołędziewski, Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA.

Temat zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu jest ważny dla wielu grup społecznych: rodziców, przedstawicieli oświaty, przedsiębiorców czy pracowników administracji publicznej odpowiedzialnych za zadania związane ze zdrowiem,  ochroną środowiska i ochroną powietrza. Pozytywne głosy i podziękowania po konferencji potwierdzają, że nadal jest duża potrzeba edukacji, dlatego organizatorzy obiecali, że postarają się, aby ta dyskusja nie skończyła się na jednej konferencji.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

FreshMail.pl