Wydarzenia

Konferencja Czyste Powietrze

Prezentacja z Konferencji Czyste Powietrze

17 maja 2018 r. Atmoterm SA brał udział w pierwszej konferencji związanej z ochroną powietrza w Opolu organizowanej przez Higma Service w ramach programu EKOlogiczni w biznesie.

Poniższe prelekcje charakteryzowały się wysokim poziomem merytorycznym

  • „Smog – bomba chemiczna w aerozolu” – Grzegorz Pollak, Fellowes Polska S.A.
  • „Wykrywanie źródła zanieczyszczeń za pomocą dronów” – Sławomir Szymocha, Politechnika Opolska.
  • „Co daje prognoza jakości powietrza atmosferycznego oparta o modelowanie dyspersji zanieczyszczeń?” – Urszula Chmura, Tomasz Kochanowski, Atmoterm SA.
  • „Bioaerozol mikrobiologiczny w pomieszczeniach zamkniętych” – prof. nadzw. dr hab. inż. Teresa Krzyśko – Łupicka, Uniwersytet Opolski.
  • „Oczyszczacze powietrza, jako skuteczne narzędzie do oczyszczania powietrza w przedszkolach” – Janusz Piotrowski, Opolski Alarm Smogowy.
  • „Jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na zdrowie dzieci?” – Daria Durczak, Fundacja Lubimy Działać.
  • „Jak walczyć z niską emisją na przykładzie Energetyki Cieplnej Opolszczyzny SA” – Jakub Żołędziewski, Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA.

Temat zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu jest ważny dla wielu grup społecznych: rodziców, przedstawicieli oświaty, przedsiębiorców czy pracowników administracji publicznej odpowiedzialnych za zadania związane ze zdrowiem,  ochroną środowiska i ochroną powietrza. Pozytywne głosy i podziękowania po konferencji potwierdzają, że nadal jest duża potrzeba edukacji, dlatego organizatorzy obiecali, że postarają się, aby ta dyskusja nie skończyła się na jednej konferencji.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl