facebook piksel profilu firmy atmoterm

Pora na smog

maska chroniąca przed zanieczyszczeniem powietrza

Rozpoczął się sezon grzewczy i pojawiają się pierwsze informacje w mediach o tematyce smogowej. Jesteśmy już przyzwyczajeni do wystąpień przedstawicieli alarmów smogowych, prezydentów miast, burmistrzów czy wójtów. Sami również odczuwamy pogorszoną jakość powietrza i często zgłaszamy do urzędów miast oraz gmin, a także straży miejskiej sąsiadów, których kominy wypuszczają podejrzany dym. Czy kiedykolwiek w porze jesienno-zimowej będziemy mogli swobodnie wyjść na zewnątrz i odetchnąć na prawdę czystym powietrzem?

Smog pod lupą – będziesz wiedzieć więcej

Niniejszym tekstem rozpoczynamy cykl artykułów, w których postaramy się przybliżyć różne tematy związane ze smogiem. Opowiemy wam o tym, jak ograniczyć wpływ smogu na nasze zdrowie, jakie mamy prawa i obowiązki wobec poprawy jakości powietrza, wynikające z aktów prawnych, jak ekologicznie oraz ekonomicznie ogrzewać nasze domy i mieszkania oraz dlaczego edukacja ekologiczna jest kluczowa w walce o czyste powietrze.

Zajmujemy się problematyką jakości powietrza od 1981 r. Współpracujemy z ministerstwami, urzędami marszałkowskimi, urzędami miast i gmin. Pozyskujemy środki na innowacyjne prace badawcze i opiniujemy akty prawne. Staramy się zrobić wszystko, aby kompleksowo wspomagać naszych klientów w walce o poprawę jakości powietrza w miejscu, w którym przebywają. Szczegółowo obserwujemy wydarzenia i programy dotyczące jakości powietrza, m.in.: Czyste Powietrze, ZONE czy Stop Smog. Naszymi rozwiązaniami wypełniamy luki w tych projektach, tworząc dedykowane produkty informatyczne, jak i konsultingowe. Aktualnie prowadzimy 3 projekty badawcze, dzięki którym powstaną narzędzia służące do skutecznego zarządzania emisjami w gminie. Dzięki ich wykorzystaniu gmina będzie mogła obniżać stężenia szkodliwych substancji do poziomów dopuszczalnych w sposób optymalny. Mamy nadzieję, że nasz cykl zainteresuje Was i zainspiruje do nowych działań w obszarze niskiej emisji.

Autorzy: Roman Grzebiela, Barbara Markiel

 

Zobacz również:

 

Przeczytaj także:

Poprzedni artykułNastępny artykuł