facebook piksel profilu firmy atmoterm

Ryszard Pazdan z Dynamiczną Mapą Jakości Powietrza – “W cztery oczy”

audycja radiowa z ryszardem pazdanem mówiącym o dynamicznej mapie jakości powietrza

Walka ze smogiem może być łatwiejsza, bo oparta o skuteczne narzędzie do diagnozy jakości powietrza, ze wskazaniem źródeł najbardziej odpowiedzialnych za zły stan powietrza w danej lokalizacji – Dynamiczną Mapę Jakości Powietrza (DMJP).

Jakie dane wykorzystuje Dynamiczna Mapa Jakości Powietrza?

W celu określenia wielkości stężeń zanieczyszczeń powietrza w danym punkcie wykorzystuje się modelowanie dyspersyjne, biorąc pod uwagę wielkość emisji do powietrza, sytuację meteorologiczną oraz przemianę zanieczyszczeń w atmosferze. Dodatkowo Dynamiczna Mapa Jakości Powietrza walidowana jest wynikami Państwowego Monitoringu Środowiska oraz kalibrowana w odpowiednich warunkach wskazaniami inteligentnej sieci sensorów.

Mapa aktualizowana jest co godzinę, możliwe jest również prognozowanie wielkości stężenia zanieczyszczeń do 48 h do przodu.

Narzędzia wykorzystujące Dynamiczną Mapę Jakości Powietrza

Dzięki e-usłudze Dynamiczna Mapa Jakości Powietrza możliwe jest otrzymanie informacji o jakości powietrza w danym miejscu z dokładnością do ulicy. Ponadto usługa Lokalne Uzupełniające Modelowanie Atmosfery – czujniki pozwala ocenić ryzyko wystąpienia złej jakości powietrza i stanowi wsparcie w podjęciu właściwych decyzji czy odpowiednich działań.

 

Zobacz wywiad z naszym Prezesem Ryszardem Pazdanem “W cztery oczy“:

 

Dowiedz się więcej:

 

Przeczytaj także: Jak innowacyjne rozwiązania mogą wesprzeć walkę ze smogiem?

Poprzedni artykułNastępny artykuł