facebook pixel
Istotne wydarzenia

Surowce i energia a gospodarka o obiegu zamkniętym i niskoemisyjna

przemysł energetyczny w cyrkulacyjnej gospodarce zasobami środowiska

We wrześniu 2017 r. gościliśmy w Krakowie na konferencji “Surowce i energia a gospodarka o obiegu zamkniętym i niskoemisyjna“, podczas której prezentowaliśmy doświadczenia Atmoterm SA w doradztwie i wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju, prowadzących do cyrkulacyjnej gospodarki zasobami środowiska.

Jak ograniczać emisje?

Jak ważnym elementem środowiska jest powietrze oraz jak ograniczać niekorzystne emisje mówiła dr Iwona Rackiewicz z Atmoterm SA. Wnioski z prowadzonych prac analityczno-badawczych na 115 stronie monografii w artykule “Ocena niskoemisyjności i efektywności energetycznej polskich miast“.

Rezultaty monitoringu przepływu strumienia odpadów

O efektach monitoringu przepływu strumienia odpadów komunalnych, nieprawidłowościach i nadużyciach wspomniał Jacek Pietrzyk z Atmoterm SA, w wystąpieniu “Narzędzia IT w gospodarce odpadami jako wsparcie w monitorowaniu i sprawozdawczości“. O wynikach analiz w 10 województwach w artykule na stronie 72.

Jak ważnym elementem cyrkulacyjnej gospodarki jest świadome swego postępowania społeczeństwo mówili przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Zarządzanie realizatorzy projektu edukacyjnego “Lokalne, ekologiczne gospodarowanie odpadami“. Więcej o przebiegu i wnioskach z projektu na stronie 100.

Przeczytaj także: Mapa drogowa transformacji w kierunku GOZ.

Poprzedni artykułNastępny artykuł